fbpx
Rychlá analýza dat se SAP HANA

SAP Business One ve verzi HANA

HANA (HIGH PERFORMANCE ANALYTICS APPLIANCE) ve volném překladu znamená: Aplikace s velmi vysokým výkonem analytických funkcí. HANA je celopodnikovou aplikací SAP Business One, která umožňuje rychlé zpracování velkých objemů dat v reálném čase a zároveň jejich okamžitou analýzu.

In-Memory

Díky využití systému In-Memory je možné docílit velmi rychlé odezvy na dotazy, jejichž výpočet by na běžné SQL databázi trval mnohonásobně déle. Celá databáze je totiž umístěná pouze v operační paměti serveru. Data se tak nemusí průběžně načítat a ani zapisovat na disky. Díky tomu lze analyzovat obrovské objemy dat a poskytovat výsledky v řádu vteřin.

HANA, revoluční aplikace

Nejedná se však pouze o databázovou platformu firmy SAP. Jde o výkonnou aplikaci s mnoha již připravenými funkcemi a s podporou HTML5. To mimo jiné výrazně zrychluje vývoj nových aplikací a umožňuje dosahovat jejich vysokého výkonu i na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony nebo tablety. Součástí standardní dodávky jsou analytické nástroje, takže není potřeba se dále zabývat nějakými OLAP kostkami, manažerskými nástavbami a podobně. Vše je navíc dostupné jako „mobilní“ aplikace pro iPad a iPhone a další zařízení pod OS Android.

About the Author

Informačními technologiemi se zabývám již od roku 1993. Žiji v Olomouci se svou ženou. Mám 3 dospělé syny. Stále mě baví moderní technologie, k tomu rád vařím a degustuji dobrá vína.