fbpx

Petr Hobža – Strážnické brambůrky

Jak jsem se setkal s panem Hobžou…

Počátky rodinného podnikání se datují do roku 1988, kdy rodiče současných majitelů při stávajících 
zaměstnáních provozovali bufet letního kina a smažili do něj brambůrky jako pochutinu k pivu.

Od té doby Strážnické brambůrky ušly velký kus cesty a dnes je výroba plně automatizovaná v moderních výrobních halách ve Strážnici. S panem Petrem Hobžou jsem se osobně setkal na konci roku 2014.

Bavili jsme o tom, zda je možné vymyslet nějaké efektivní řešení pro řízení výroby a financí.  Za předchozích 10 let vystřídali několik systému, ale žádný jim nevyhovoval. Přitom poslední implementovali v roce 2013.

Vysvětlil jsem výhody informačního systému SAP Business One a především jsem doporučil vše řešit s maximálním využitím standardizovaného řešení. Žádné programové a uživatelské vymyšlenosti!

SAP v cloudu

Důležitým prvkem dohody o spolupráci byla oblast hardware. Nabídnul jsem vedení firmy, že mohou celý jejich informační systém hostovat v našem Datovém Centru ABIA a to minimálně po dobu 1 roku.

Důvodem bylo především to, že jsme tím o několik měsíců zrychlili implementaci.

Když jsme se k otázce umístění serverů vrátili po několika letech, tak pan Petr Hobža konstatoval, že si už nikdy žádné servery kupovat nebude. Forma pronájmu jeho představám o provozování informačního systému zcela vyhovuje.

Petr Hobža říká: „… dělejme každý to, co umíme nejlépe. My vyrábíme brambůrky, vy si provozujte ty svoje servery a informační systémy…“

Implementace SAP s databází HANA

Jsme hrdí, že jsme mohli jako první v České republice a na Slovensku implementovat SAP Business One ve verzi HANA.

HANA je nejmodernější a nejrychlejší databázovou technologií současnosti. V praxi to znamená, že on-line výstupy máte na svém mobilu nebo počítači během sekundy k dispozici. I přesto že máte desítky milionů záznamů.

Ani tak moderní technologie nás nijak nezbrzdila při realizaci projektu. V listopadu 2014 jsme si plácli, zahájili jsme zpracování analýzy a od 1. 1. 2015 systém běžel v zaváděcím provozu. Do plného provozu jsme projekt uvedli 1. 4. 2015. A to vše bez jakéhokoliv přerušení výroby, či jiných výpadků. 

Projekt vyhrál ocenění v kategorii nejrychlejší implementace SAP Business One ve verzi HANA v celé Evropě.

V roce 2018 jsme dodali a napojili mobilní čtečky QR kódů  do jejich skladů. To zajistilo plnou automatizaci příjmu z výroby a dále pak toto řešení zautomatizovalo nakládku zboží na kamiony z distribučního skladu. To vše jede v on-line režimu.

Díky tomu se optimalizovaly distribuční logistické procesy skladu, nakládky a rozvozových plánů zboží. Denně se tak odbaví desítky kamionů, které jezdí po celé Evropě.

Co říkají Libor a Petr Hobžovi

Je SAP Business One vhodný i pro vaši firmu?

Využijte 26 let zkušeností s informačními systémy. Klikněte na tlačítko.