fbpx

Libli – Internetový poskytovatel

Výběr informačního systému

Libli je významným hráčem na trhu internetových připojení, který začínal od nuly a rovnou s profesionálním informačním systémem SAP Business One.

Výběr informačního systému byl poměrně složitý, protože jsme hledali řešení, které zvládne i několik desítek tisíc dokladů denně. Po několika měsících se jedná o desítky milionů záznamů a výstup musí být stále rychlý.

Nakonec padlo rozhodnutí o implementaci SAP Business One ve verzi HANA (nejrychlejší dostupná databáze) právě s naší firmou, neboť ABIA CZ services disponuje špičkovými odborníky na tuto oblast.

Analýza potřeb budoucích uživatelů

Do analýzy jsme se zapojili naplno my i desítky pracovníků Libli. Během více jak 6 měsíců jsme popsali všechny klíčové procesy ve firmě včetně návrhů integračních scénářů.

Přes 40 databází SAP-SAP (integrace mezi jednotlivými databázemi) si bude předávat číselkové hodnoty, aby byly unikátní. Také si napříč firmami předávají čísla obchodních partnerů a skladových položek.

V rámci analýzy jsme vypracovali také metodiku Roll-Outů. To znamená, že po akvizici nové společnosti je během jednoho dne k dispozici kompletní informační systém a může se začít pořizovat doklady, faktury a další data.

Implementace SAP s databází HANA

1. 12. 2017 jsme začali implementovat informační systém pro 10 samostatných subjektů s centrálním řízením všech číselníků.

Od 1. 1. 2018 všech 10 subjektů přešlo do ostrého provozu (provoz se zvýšeným dohledem ze strany ABIA CZ).

V rámci implementace jsme vyřešili všechny logistické procesy včetně formulářů a tiskopisů, dále pak kompletní oblast financí a účtování veškerých transakcí, dále schvalovací procesy a výstrahy pro mezní stavy systémů.

Na konci února 2018 už se přes nový systém předávala kontrolní hlášení a DPH přiznání jednotlivých subjektů za měsíc leden 2018.

Je pro vás SAP Business One vhodný?

Využijte 26 let zkušeností s informačními systémy. Klikněte na tlačítko.